Kıskanmak

2011-03-21 10:52:00

Anlamını bazen yaşadıklarımızla bazen de okuyarak öğrenmiş olduğumuz kelimeler vardır.Her ne kadar okuyup öğrendiğimize inansak ta yaşadığımız zaman onun bilincine varıyoruz.Hayat gerçekten mükemmel bir şey,ya ilerliyoruz yada aynı yerimizde durup günleri saymaya devam ediyoruz.

 

Sevdiğiniz bir insan karşınıza çıkar, anlaşırsınız ve evlenirsiniz.Günler geçer fark edersiniz ki aranızdaki her şey bitmiş.Bunun nedenlerini araştırmaya başlarsınız ki en önemli unsurun KISKANÇLIK olduğunu görürsünüz.Kendinizi üzer ve dünyayı dar edersiniz ,ama olan olur o siz istemeseniz de artık değiştim bir daha yapmayacağım deseniz de olan olur maalesef.Neyse zar zorda olsa belki boşanma fikrinden ikinizde vazgeçersiniz.Zaman geçer o arada da çocuğu olursa işte o andan itibaren belki birbirine bağlanırlar yada tamamen birbirlerinden ayrılırlar.Ortada kalan maalesef Çocuk olur.Hiçbir suçu olmadan hayata gözlerini açan o masum çocuk 9 harften oluşan o anlamsız kelimeden doğan kavgalardan dolayı zaten hayatı sona ermiştir ama zamanı geriye döndürme gibi bir fırsatı yoktur maalesef.Hayat gerçekten o kadar acımasız oluyor ki iki sevgili arasında yada dost zannettiğiniz kişiye bu kelimeden dolayı nefret duymaya başılıyorsunuz.

 

Bundan kurtulmak için ne yapmak gerekiyor? Psikolojik yardım mı almak lazım? Yada bulunduğumuz ortamdan kaçıp kurtulmak mı? Diyelim ki evinizden, sevdiklerinizden kurtuldunuz, giderken kimseye haber vermediniz ya da telefonunuzu kapattınız. Acaba döndüğünüzde bu insanları bıraktığınız yerde bulabilecek misiniz? Kendinizi rahatlamış olarak mı bulacaksınız? Uzaklaştığınız zaman bütün sorunlar bitecek mi?Eğer buna gerçekten inanıyorsanız bence sevdiklerinizle konuşarak mesela biraz yalnızlığa yada biraz buralardan uzaklaşıp kendi kendime düşüneceğim diyerek giderseniz belki döndüğünüzde bıraktıklarınız hala sizi bekler.Çok iyi düşünün ve karar verin,sizin için ne önemliyse zaten onu siz bulursunuz.KISKANMAK tanda belki birazcıkta uzaklaşmış olursunuz,ama zor olacak biraz.

 

Her zaman ki gibi sloganım olan sözle bitirmek istiyorum: Eğitime destek verelim, okumayan hiçbir kızımız kalmasın, insanlar artık bilinçlensin, bazı şeylerin farkına varsın. Sevdiğimiz insanlara değer verelim onları koruyalım.

19
0
0
Yorum Yaz